Podaří se našim elitním týmům využít domácí prostředí?O víkendu (ale vlastně už v pátek) se mohou českolipští sportovní fanoušci zúčastnit několika zajímavých utkání.

Florbal – Superliga – FBC 4CLEAN Česká Lípa – FBC ČPP Ostrava (so – 19:00)

Ostravští florbalisté začátek sezony zatím nezvládají, ze čtyř zápasů získali jen bod za prohru v prodloužení s Královskými Vinohrady. Jejich porážky jsou však velmi těsné, a proto se před nimi musí mít českolipští florbalisté na pozoru.
Naše „efbécéčko“ se bude opět spoléhat na skvělé publikum. „Receptem jsou naši fanoušci,“ řekl po minulém vítězném domácím zápase nad Libercem Jan Merlíček.
Pokud by se českolipským hráčům povedlo vyhrát, mají šanci poskočit do první osmičky. „Ostrava je pro nás dalším důležitým soupeřem. Zápasy s ní nejsou tradičně jednoduché. Čekáme proto tuhý boj o důležité body do tabulky,“ uvedla trenérka FBC Česká Lípa Lenka Bartošová.

Futsal – První liga -FC Démoni Česká Lípa – FC Tango Hodonín (pá – 20:30)

Po reprezentační pauze a pohárových zápasech se znovu rozjíždí nejvyšší futsalová liga. Démoni mají na kontě po třech zápasech čtyři solidní body, zatímco Hodonín na bodový úspěch teprve čeká. Česká Lípa by potřebovala vyhrát, protože za týden zajíždí na palubovku silné Slavie. „Chceme doma potvrdit naše dobré výsledky a zvítězit. Na zápas se těšíme a zveme všechny naše fanoušky do haly,“ podotýká trenér Démonů Karel Kruliš.

Fotbal – Krajský přebor

Doksy – Nový Bor (so – 16:00)

Skalice – Višňová (ne – 10:30)

Fotbal – I.A třída
Mimoň – Krásná Studánka (so – 16:00)

Fotbal – I.B třída

Loko Č. Lípa – SK Žibřidice (so – 16:00)

Dubá – Doksy B (so – 16:00)

Žandov – Vratislavice nad Nisou (ne – 15:00)

Kamenice – Cvikov (so – 15:00)
Nejnižší krajskou soutěž zatím opanuje Cvikov. Nyní ale bude muset své postavení hájit na hřišti třetí Kamenice. Cvikovští budou jistě spoléhat na svého kanonýra Daniela Kýčka, který v minulém zápase dal hattrick! „Kamenice je s námi jediný tým, který zatím neprohrál, ale jako soupeře o první příčku jí určitě nevidím,“ má v tom jasno Kýček, který spíše čeká, že o první „flek“ bude jeho tým bojovat s Žibřidicemi a Lokomotivou Česká Lípa. Zároveň doufá, že tentokrát už Cvikov skončí celkově první. „Vloni jsme se museli smířit jen s druhým nepostupovým místem, tento rok si jdeme jasně za postupem a doufám, že se tak i stane,“ dodává 27letý útočník.

Hokej – Krajská liga mužů – HC Česká Lípa – HC Slavoj Liberec (so – 16:00)
Českolipští hokejisté vstoupili do sezony příšerně, z Turnova si přivezli porážku 0:8!

Hokej – Liga dorostu – HC Česká Lípa – HC TS Varnsdorf (ne – 12:30)
I mladí českolipští hokejisté vstoupili do nové ročníku „hororově“ – 1:10 s béčkem Bílých Tygrů. V následujících čtyřech zápasech však dokázali třikrát vyhrát a jsou tak na třetím místě.