Českolipský rodák se oficiálně rozloučil s kariérouBývalí basketbaloví reprezentanti Luboš Bartoň a Jiří Welsch uspořádali v Pardubicích oficiální rozlučku se svými kariérami. Více jak tři tisíce fanoušků se přišlo naposledy podívat na umění těchto dvou českých velikánů (osobnostně i výškou) pod bezednými koši.

„Byl jsem hrozně rád, že jsem tady mohl mít celou rodinu kromě bratra. Bylo to opravdu výjimečné. Užil jsem si to hrozně moc,“ uvedl Bartoň. „Byli tady u toho všichni lidi, co pro mě něco v životě znamenají a to je pro mě důležité. Bylo tam dojetí,“ podotkl Welsch.

Sice to byla jen exhibice, oba hráči se však snažili předvést co nejvíce ze svého umění, a proto mohli diváci žasnout nad stále přesnou rukou Bartoně, který ze třinácti trojkových pokusů proměnil osm. „Hlavně, že se nikdo nezranil, což je v těchto akcích úkol číslo jedna, protože hráči přijdou víceméně nepřipravení. Akce se hrozně povedla, já jsem nadšený z celé organizace. Kolik přišlo lidí a kolik bylo zájmu… Doufám, že se takových akcí bude dělat víc. Jsem rád, že jsem toho mohl být součástí,“ doplnil Bartoň.


Českolipský rodák Luboš Bartoň sice nikdy nebyl součástí místního dospělého klubu, přesto ho můžeme vnímat jak jednu z největších sportovních postav našeho okresu. Můžeme ho zároveň zařadit mezi největší velkány českého basketbalu, i když se naozdíl od jeho některých spoluhráčů z reprezentace nedostal do NBA.

Do zámořské soutěže sice nikdy nenakoukl, ale zato se dokázal prosadit v Evropě. Jeho největším úspěchem je vítězství v Eurolize s Barcelonou v roce 2010. Ve Španělsku se dokázal udržet celých osm let, kromě Barcelony působil i v Juventutu a Fuenlabradě. Ještě předtím se prosazoval i italské nejvyšší soutěži (Bologna, Roma).

Bartoň u basketbalu i po skončení kariéry zůstal. V současné chvíli velí českému národnímu týmu do 18 let.