Českolipští karatisté se nezalekli borců z větších měst



Sport Relax Česká Lípa jako každoročně uspořádal Krajské přebory Ústeckého a Libereckého kraje. „Jsme velice rádi, že umíme vytvořit prostředí pro závodníky, kteří se do České Lípy rádi vrací,“ nebojí se pochválit svůj organizační tým šéf tradičního karatistického klání v České Lípě Pavel Znamenáček.
Tento dlouholetý trenér byl spokojen i s výkony svých svěřenců, kteří vybojovali celkem 28 medailí – 6x zlato, 9x stříbro 13x bronz a to je katapultovalo na celkové druhé místo mezi severočeskými kluby. „Jen škoda, že nás nemohlo reprezentovat naše jádro.  Adéla Šinerová měla reprezentační povinnosti. Barboře Znamenáčkové, Jaromíru Pokornému a Davidu Kavalírovi start neumožnilo zranění nebo studijní povinnosti,“ uvedl trenér Pavel Znamenáček.

Českolipské závody byly zároveň třetím kolem Regionálního poháru. I v něm karatisté Sport Relaxu skončili na druhém místě, když celkově získali 81 medailí: 22x zlato, 27x stříbro, 32x bronz. „Cenný pohár nám předávala osobnost českého karate JUDr. Josef Sechovec, který působil v Ústí nad Labem, kde jsem začínal svou sportovní kariéru,“ podotkl Znamenáček.

Výsledky:

KATA:
1.místo kata U21 Gašpar Patrik
1.místo kata ženy Pavlasová Božena
1.místo kata master Pavlasová Božena
2.místo kata U21 Fiala Jakub
2.místo kata junioři Minárik David
2.místo kata starší žáci Zítko Petr
2.místo kata ženy Vorlíčková Anna
3.místo kata mladší žákyně 7kyu Cupová Barbora
3.místo kata mladší žákyně 10-11let Pokorná Natálie
3.místo kata U21 Vácha Pavel
3.místo kata U21 Lang Matěj
3.místo kata junioři Sodkherlen Ulziiorshikh
3.místo kata starší žákyně Klimplová Vanesa
3.místo kata juniorky Vorlíčková Anna
3.místo kata muži Lang Matěj
3.místo kata muži Minárik David

KUMITE:
1.místo kumite sži do 39kg Zítko Petr
1.místo kumite sže do 50kg Znamenáčková Adéla
2.místo kumite sže do 42kg Nyklová Lucie
2.místo kumie mže do 42kg Pokorná Natálie
2.místo kumite junioři do 61kg Buym -Baatar Batzaya
2.místo kumite juniorky nad 59kg Vorlíčková Anna
3.místo kumite sže do 42kg Klimplová Vanesa
3.místo kumite sže nad 50kg Navrátilová Michaela

KATA TÝM:
1.místo tým muži Gašpar Patrik, Vácha Pavel a Fiala Jakub
2.místo tým starší žáci Pomikáček Pavel, Řehák František a Baranovský Tadeáš
3.místo tým starší žákyně Znamenáčková Adéla, Klimplová Vanesa a Pokorná Natálie
3.místo tým starší žákyně Řeháková Ema, Suchá Josefína a Cupová Barbora.