Českolipští fotbaloví dorostenci vstupují do jarní sezonyČeskolipší fotbaloví dorostenci už zítra vstupují do jarní sezony. Na domácím hřišti se střetnou v atraktivním utkání v rámci divize proti Teplicím a to jak kategorie U19 (10:00) tak i „sedmnáctka“ (12:15).


Staršímu dorostu Arsenalu se v posledních přípravných utkáních dařilo. Minulý víkend porazili naši mladí fotbalisté Vratislavice 6:0, když se o branky postarali 3x Nešpor, dvakrát Dlouhý a jednou Konečný. Mnoho dalších šancí zůstalo ještě neproměněno.

Podobný průběh měl i předešký přátelský zápas proti Zákupům (5:2). Výsledek klidně mohl být i vyšší. Opět se dvakrát trefil Dlouhý. Po jedné brance přidali Pavlovec, Šimanovský. Pátý gól si dali do vlastní sítě Zákupští.


I mladší dorost má za sebou vítěznou generálku. Ta však nebyla ani zdaleka tak suverénní jako u jejich starších kolegů. Stejně staré hráče Mimoně porazila českolipská „17“ 3:2.

„Až na třetí pokus v této sezóně se podařilo zdolat velmi kvalitní tým dorostu Jiskry Mimoň, který má ve svých řadách mnoho talentovaných hráčů v čele výborným brankářem. Ve své soutěži nemá soupeře a vyhrál všechna mistrovská utkání. Při absenci obou středových hráčů (Černého a Havlíka) a zraněného Vernera si vítězství velice ceníme. Poděkovat chceme i soupeři, který už jedno víkendové utkání odehrál, přesto narychlo nahradil soupeře (RMSK Cidlina), který pro nemoci hráčů nemohl přicestovat,“ podotkl šéftrenér českolipské mládeže Karel Machač.

Starší dorost prohrál an podzim v Teplicích 1:6, mladší dorost dopadl ještě hůře – 0:6…